דבר העורך
"תיקון העולם משמעו תיקון החינוך", אמר יאנוש קורצ'אק, מגדולי המחנכים שצמחו לעם היהודי. ואכן, אין נושא משמעותי יותר לעולמנו ועתידנו, האישי והקולקטיבי, כאן ובכלל, מאשר החינוך. הוא שיקבע כיצד תראה החברה הישראלית בעשרות השנים הבאות; כיצד נתמודד עם האתגרים, כפרטים וכחברה.
הדילמות בתחום החינוך רבות ומשותפות לכולנו, מראשי מערכת החינוך, דרך המומחים והמורים ועד כל הורה לילדים. מה עדיף - חינוך להישגיות או הקניית ערכים? עבודה עם המצטיינים כדי להפוך אותם לעלית של החברה הישראלית, או חיזוק השכבות החלשות כדי לתת להם נקודת פתיחה טובה יותר לחיים? האם בכלל תפקידה של המדינה לחנך? ומה משקלם של ההורים אל מול משקלה של המערכת בחינוך הילדים.
ישראל זכתה לכינוי "אומת הסטרט אפ" בזכות ההובלה והחדשנות הטכנולוגית. האתגר הגדול שעומד לפנינו הוא לרתום את היצירתיות הזו, שהפכה לשם דבר בעולם, כדי לשפר את הביצועים של תלמידינו, ולהפוך את ישראל לסטרט-אפ חינוכי משגשג.
עבורנו, ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet, חינוך אינו "עוד" נושא סיקור. החינוך הוא חלק מהדנ"א שלנו. אין קורא או גולש שלא מתעניין באופן אישי בנושא – כתלמיד, כהורה או כמורה.
נושא החינוך תופס מקום מרכזי בכותרות של העיתון והאתר, והוא עומד במרכזו של פרויקט הדגל שמוביל העיתון שנה אחר שנה – "המורה של המדינה", ששם לעצמו כמטרה לקדם את מעמד המורה בישראל.
במסגרת השאיפה להיות שותפים לשיפור מערכת החינוך ועתידם של תלמידי ישראל, החליטו "ידיעות אחרונות" וynet- ליזום ועידה מיוחדת. תחת הכותרת "מובילים שינוי בחינוך", אנחנו מקיימים ועידה שתשים במרכזה את הדמויות החינוכיות והמנהיגים שהובילו מהלכים מחוללי שינוי ופורצי דרך, מחינוך בגיל הרך ועד ההשכלה הגבוהה.
בוועידה ישתתפו שרי חינוך בעבר ובהווה, מורים, מנהלים, בכירים בעולם המדע והטכנולוגיה, מנהיגים מתחומי החינוך בארץ ובעולם וארגוני חינוך מהמגזר השלישי.
הוועידה תעסוק בהיבטים רחבים ובהשפעות ארוכות הטווח של המהפכות והרפורמות החינוכיות והשלכותיהן על ישראל בתחומי הכלכלה, הביטחון, המדיניות והדיפלומטיה, הספורט והתרבות.

מצויינות במתמטיקה

מיהם בתי הספר המצטיינים במתמטיקה?

שיעור בחיבור

הם הגיעו עם חששות ודעות קדומות, אבל לאחר יום לימודים בבית ספר של מגזר שונה לחלוטין הם גילו נערים ונערות כמוהם

מפת החינוך של ישראל

מיוחד: מפת החינוך עם נתוני כל בתי הספר